7 Aralık 2023 Perşembe

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çalıştayı Yapıldı

 Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından 1-2-3 Aralık 2023 tarihlerinde Kuşadası şubesinin katkılarıyla Kuşadası’nda gerçekleşen Çalıştaya vakfın 51 şubesinin temsilcileri katıldı.

Vakıf Genel Sekteri Bülent Gültekin’in sunumuyla başlayan toplantı, Genel başkan Ercan Geçmez’in vakfın kuruluşundan bugüne 30 yıllık geçen sürecin değerlendirmesiyle devam etti.
Şube başkanlarının da tek tek söz aldığı ilk günkü toplantı da Datça Şubesi adına söz alan Murat Yıldırım; inanç önderleri ve yönetim süreçleri ve burda yaşanılan sıkıntıları dile getirdi, görüşlerini belirtti.
Çalıştayın ikinci gününde Prof. Dr. Ayhan Yalçınkaya tarafından Aleviler, siyaset ve alevi katliamlarıyla ilgili geniş bir sunum yaptı.

Kapanışta Kuşadası Şube Başkanı Erdal Kılıç söz alarak, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyleyerek çalıştaya destek veren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer beye de teşekkür etti.
Genel Başkan Ercan Geçmez de herkese teşekkür etti ve 10 Aralık Istanbul mitinginde tüm şubelerimizle buluşacaklarını ve orda olacaklarını söyledi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder