12 Temmuz 2016 Salı

Çorum Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı

Çorum Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı

Çorum Katliamı'nda yitirilenler için, katliamın 36. yılında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ile Çorum Alevi Kültür Merkezi’nce anma yürüyüşü düzenlendi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Başkanı Murat Yıldırım'ın da Cemevi Pankratı ile yürüyüşe destek verdiği Anma etkinliğine Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Merkezi, Alevi Kültür Merkezleri Derneği, Alevi-Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Derneği, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve köy derneklerinin yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

1980 yılının Mayıs ve Temmuz aylarında meydana gelen, 57 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin yaralandığı saldırılar nedeniyle düzenlenen anma etkinliğine katılan binlerce yurttaş, Maraş, Çorum, Sivas ve Gazi katliamlarının sorumlularının ortaya çıkarılmasını istedi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Merkezi, Alevi Kültür Merkezleri Derneği, Alevi-Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Derneği, KESK, CHP, EMEP, HDP, Halkevleri, Birleşik Haziran Hareketi ve köy derneklerinin katılımı ile düzenlenen yürüyüşe binlerce yurttaş katıldı.

EŞİT YURTTAŞLIK PANELİ:

Eşit yurttaşlık yeni anayasa konusunda 3.Temmuz saat 2016 17.de Çorum Cemevi’nde panel düzenledi. Panel Moderatörü Genel Başkan Ercan Geçmez, Panelistler Gazeteci Yazar Necdet Saraç, CHP Parti Meclis üyesi Milletvekili Necat Yılmaz ve Ercan Geçmez. Panel soru cevap şeklinde 3 saat sürdü.


FOTO GALERİ:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder