22 Mart 2018 Perşembe

DATÇA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTUDatça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi tarafından düzenlenen 21 Mart Orman gününedeniyle 21 Mart 2018 Çarşamba günü Orman Haftası Etkinliği, fidan dikimi töreni Reşadiye’de yapıldı.

Etkinliğe Datça Kaymakamı Sayın Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Sayın Gürsel Uçar, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cem Evi Başkanı Murat Yıldırım ve Yönetim kurulu üyeleri, okul öğrencileri ve Datça halkının katılımı ile gerçekleşti.

Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediye Başkanlığı’na bu güzel doğa etkinliğinden dolayı çok teşekkür ederiz.

HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI 
DATÇA ŞUBESİ CEMEVİ


Muğla'nın Datça ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Muğla'nın Datça ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi. Datça Reşadiye Mahallesi Uçurtma Tepe bulunan alana Datça protokolünün katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte 1250 fidan toprakla buluştu. Datça Orman İşletme Şefi Saner Demirtaş bugüne kadar 600 hektar alanda ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirterek,"Görev alanı içerisinde, Türkiye'nin en büyük ağaçlandırma projesi olan Reşadiye-Kızlan "Gelir getirici rehabilitasyon projesi" kapsamında, bu güne kadar yaklaşık 600 hektar alanda 232 bin fidan ağaçlandırması gerçekleştirildi" dedi.
21 Mart Dünya Ormancılık günü ve ardına gelen hafta ormancılık haftası olarak kutlandığını bu kapsamda da ağaç diktiklerini belirten Marmaris Orman İşletme Müdürü Şükrü Akın Ünler, "Ülkemizde bu kutlamalar 1975 yılından beri süregelerek devam etmektedir." dedi.
"Datça gün geçtikçe gelişiyor"
Datça'nın gün geçtikçe her alanda gelişim gösterdiğini ifade eden Belediye Başkanı Gürsel Uçar, "Datça gelişirken de Datça'da orman sevgisi, doğa sevgisi, insan sevgisi, hayvan sevgisi gibi bütün güzelliklerin sevgileri artıyor. Datça'nın güzelliğini gelişmiş ormanlarını, bozulmamış doğasını miras bırakabiliyorsak bizim için gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük değerdir. Bu güzellikleri sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
"Datçalı hemşerilerimiz birer fahri ormancı"
Datçalıların birer fahri ormancı olduğunu belirten Kaymakam Vehbi Bakır ise ormancıların gününü kutlayarak başladığı konuşmasında "Datça'da geçtiğimiz yıllarda 1, 2 tane çok büyük çaplı olmasa da orman yangını olunca aslında buradaki ormanlarımızın kıymetini daha iyi anladık. Onların var olduğu zamanki kattığı güzellikleri yok olduğu zaman anladık. Bu vesileyle bu alanları ağaçlandırmak için emek harcayan orman teşkilatındaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarda orman teşkilatının yanında olan Datçalılara da teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Kaymakam Vehbi Bakır, Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Marmaris Orman İşletme Müdürü Şükrü Akın Ünler, Cumhuriyet Baş Savcısı Şeref Murat Erkılıç, Hisarönü Orman İşletme Şefi Samet Deryal , Marmaris Orman İşletme Şefi Muhammet Ali Keleş, Datça Orman İşletme Şefi Saner Demirtaş, İlçe Jandarma Komutanı Samet Ordu, protokol üyeleri ve öğrenci, öğretmen ve çok sayıda vatandaş program kapsamında hep birlikte ağaç dikti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder