28 Aralık 2018 Cuma

HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI ANTALYA’DA TOPLANDI


HBVAKV’NDAN EĞİTİM TOPLANTISI (13-17 ARALIK 2018)

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın 40 şubesinin yöneticileri, Antalya’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi.

Hacı Bektaşi Anadolu Kültür Vakfı’nın 40 şubesinin yöneticileri, Antalya’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan Vakıf Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Hz Ali, Hz Hüseyin, Pir Sultan, Hacı Bektaşi ve daha nice ulularımızın bize gösterdiği yol mazluma sahip çıkmaktır. Bunun gereklerini yerine getirmekle mükellef olduğumuzu bilmemiz gerekir” dedi.
13-17 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen Eğitim toplantısına HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez, Genel Başkan Yardımcıları Nusret Tunç ve Kamber Yurdakurban, Genel Sekreter Hüseyin Gülseven, Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, Yönetim Kurulu üyeleri Gülümser Altuntaş ve Dr. Rıza Akdeniz, Çiğli Şube Başkanı Hüseyin Han, Zeytinli Şube Başkanı Ziya Şahverdi, Uzundere Şube Başkanı Satılmış Pekgöz, Güzelbahçe Şube Başkanı Ali Rıza Özkan, Kuşadası Şube Başkan Yardımcısı Adil Lafçı, Aydın Şube Başkanı Rıza Akdeniz, Didim Akbük Şube Başkanı Haydar Kocaoğlu, Manisa Şube Başkan Yardımcısı Doğan Gürer ve Datça Şube Başkanı Murat Yıldırım ile vakıf üyeleri, inanç önderleri, kadın temsilciler ve gençlik temsilcileri katıldı.
4 gün boyunca yoğun bir program çerçevesinde gerçekleşen eğitim kampında, Alevilik, Alevilikte hizmetler, Alevi Örgütlenmesi, Cemevleri, yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri, Eşit Yurttaşlık gibi konularda akademisyenler, örgüt yöneticileri, inanç önderleri yoğun bir şekilde çalışmalar yaptılar.


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı eğitim kampı başarılı bir şekilde sonlanırken, HBVAKV Genel Başkanı Ercan GEÇMEZ, Ege’den başladıkları bölge toplantılarına her ay bir bölgede devam edeceklerini açıkladı.

FOTO GALERİ:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder