8 Mart 2019 Cuma

13. DATÇA AÇIK DENİZ KIŞ YÜZME MARATONU NEFES KESTİ

Datça da 23.2.2019cumartesi günü düzenlenen 13. Açık deniz kış yüzme yarışlarına Hacı Bektaş Veli Anadolulu Kültüre Vakfı Datça Şubesi Cemevi Üyemız Gülen Yıldırım 1500 Metrede bayanlar kategorisinde ferdi olarak katılmıştır. Kendisini tebrik ederiz.
Geleneksel olarak düzenlenen Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu denizdeki dalga boyunun fazlalığı nedeniyle Kumluk Plajı’ndan Taşlık Plajına alındı. Yarışlarda 5’i Yunanlı olmak üzere 405 yüzücü mücadele etti.

Datça Belediyesi’nin organizasyonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile gönüllülerin katkılarıyla bu yıl Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nun 13’üncüsünü rüzgar ve yağmur durduramadı. Yunanistan'ın Selanik Şehrinden biri özürlü olmak üzere 4 erkek ve bir de bayan yüzücünün katıldığı yarışlarda 405 yüzücü mücadele etti.
3. Uluslararası Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu, Muğla'nın Datça ilçesinde düzenlendi.
Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen organizasyona, 8'i yabancı 405 sporcu katıldı.
Bu yılki teması "Sokak hayvanları" olarak belirlenen maraton, Taşlık Plajı'ndan başladı. Maratonda yüzücüler, 3 kilometrelik uzun ve 1, 5 kilometrelik kısa parkurlarda mücadele etti.
Hava sıcaklığının 15 derece ölçüldüğü Datça'da, çok sayıda vatandaş da yüzücülere alkışlarla destek verdi.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin birçok bölgesinde kış koşulları etkili olurken, Datça'da deniz suyu sıcaklığının 18 derece olduğunu söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise bu yıl 13'üncüsü düzenlenen maratonun geleneksel hale geldiğini kaydetti.
Maratona katılacak sporcuların günler öncesinden Datça'ya geldiğini belirten Gürün,"Burada insanlar sevgi içerisinde, hoşgörü içerisinde birbirlerine yaklaşıyor. Akdeniz ve Ege'nin birleştiği köşeden barış kulaçları atılıyor." ifadelerini kullandı.
Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da yaptığı açıklamada, bu etkinlikle spor turizmine katkı sağladıklarını dile getirdi.
Yarışlar sonunda katılımcılara madalya verildi. Yarışı tamamlayamayan bazı sporcular da teknelerle alana getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.








Hiç yorum yok:

Yorum Gönder