22 Kasım 2019 Cuma

DATÇA HACETEVİ TEPESİ TOHUM EKME ETKİNLİĞİDATÇA HACETEVİ TEPESİ TOHUM EKME ETKİNLİĞİ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi Başkanı Murat Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Dinçer Datça Orman İşletme Şefliği ve Datça Belediye'sinin katkılarıyla, Hacetevi tepesinin doğasını daha fazla coşturup, zenginleştirmek amacıyla düzenledikleri tohum ekme etkinliğine katıldılar. 

Birçok doğaeverin katıldığı organizasyon Datça Belediyesinin önünde toplanılmasıyla başladı. Hacetevi tepesine giden yol boyunca yürüyen doğaseverler, yol boyunca meşe palamutu, keçiboynuzu fidanı diktiler, tohumlar ektiler.

HBVAKV Datça Şubesi Cemevi Başkanı Murat Yıldırım Hacetevi tepesinin kendi inançlarının kutsal mekanlarından olduğunu ve her sene yapılan etkinlikte burayı ziyaretti ettiklerini, tarihi ve kültürel değeri olan buranın yolunun Kültür Bakanlığıyla yapılan Hızırşah Etkinliği sonrasında düzenlendiğini ve bilgilendirme tabelalarının asıldığını söyledi. Bugünkü etkinliğin de buranın doğasına sahip çıkmak adına çok kıymetli bir adım olduğunu ve emeği geçenlere teşekkürlerini sunduklarını belirtti. 

FOTO GALERİ:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder