31 Aralık 2015 Perşembe

Datça'dan 'Barış İçin Bir Mum da Sen Yak' Eylemi.

Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı online ziyaretçi
SON 20 ETKİNLİK HABERLERİMİZ

Haber: Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA) Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Birleşik Haziran Hareketi Platformu Güneydoğu'da devam eden operasyonların sona ermesi için 'Barış için bir mum da sen yak' eylemi düzenledi.

Datça'dan 'Barış için bir mum da sen yak' eylemi

Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Birleşik Haziran Hareketi Platformu Güneydoğu'da devam eden operasyonların sona ermesi için 'Barış için bir mum da sen yak' eylemi düzenledi.

Güneydoğudaki bazı il ve ilçelerde devam eden olayların sona ermesi ve yaşanan ölümlerin bir an önce durdurulması amacıyla, Birleşik Haziran Hareketi tarafından, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen eyleme yaklaşık 100 kişilik bir grup katıldı. Atatürk Anıtı önünde toplanan grup, bir dakikalık saygı duruşunun ardından oturma eylemi yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Datça Demokrasi Platformu sözcüsü Nadi Çoban, "Birkaç ilde ve birçok ilçede bundan sonra neler olacağını bilemiyoruz. Bugün, bu savaşın bu biçimiyle sürdürülmemesi için buradayız. Barışsever olduğumuz için buradayız. Biz ölümler olmasın istiyoruz.

Ayrım gözetmeksizin, falanca filanca değil, hiçbir ölüm olmasın istiyoruz. Ölenleri kategorize etmiyoruz. Umarız, bu duyarlılık, Datça'da olduğu gibi Türkiye'nin çok yerinde harekete geçen ve umarız sonuç alırız" diye konuştu. Polisin geniş güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder