3 Eylül 2014 Çarşamba

Ortak Basın Bildirisi.

BASIN AÇIKLAMASI

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça Şubesi 22 Ağustos 2014 Cuma günü Datça Cumhuriyet Meydanı’nda ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler.

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça Şubesi 22 Ağustos 2014 Cuma günü Datça Cumhuriyet Meydanı’nda ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler.

Son yıllarda IŞİD terör örgütünün ülkemizde ve yakın coğrafyamızda gerçekleştirmiş olduğu katliamlar, sivil toplum örgütleri olarak bizleri tedirgin etmekte ve üzmektedir.

Bu eli kanlı terör örgütünün EZİDİ, TÜRKMEN, ASURÎ, KELDANİ, HIRİTİYAN VE ARAP halklarına karşı uyguladığı soykırıma dur demek gerekmektedir.

IŞİD 11 Mayıs 1013 de Reyhanlı da iki bomba yüklü aracın patlamasıyla Türkiye topraklarında kendi tarihinin de en ölümcül terör eylemini gerçekleştirmiştir. Hatırlayacağınız gibi bu terör saldırısında 51 kişi hayatını kaybederken, 140 kişi de yaralanmıştır.

Bu gün Musul Merkez Bankası'ndan çalınan paralar ve altınlarla 2 milyar dolarlık finansal gücü olduğu söylenen bu terörist gurup bu gelirini kaçırma, alıkoyma, rehin alma ve diğer aktivitelerle de arttırmaktadır

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda aralarında Başkonsolos Öztürk Yılmaz'ın da bulunduğu 49 kişiyi halen rehin tutuyor.

Gerek bölge ve gerek ülkemiz için tehlike teşkil eden, bu terörist gurubu ve onun ülkemizde ki uzantılarını ve destekçilerini kınıyoruz.

İnsanları inançlarından ötürü katletme hakkını gören her türlü düşünce ve eylemin karşısında olduğumuzu bildiririz. Ülkemiz hükümetinin de bir an evvel bu terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi adına bir adım atmasını beklemekteyiz.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Yönetimi & Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yönetimi

RESİM GALERİSİ

    * Foto Galeri ve Slayt >>

(Resmi Büyük Görmek için Lütfen Resimin Üzerine Tıklayınız.)MUĞLA HABER GAZETESİ HABERİ(25 Ağustos 2014)

Hacı Bektaş ve Pir Sultan’dan IŞİD’e kınama

    * Muğla Haber Gazetesi Haberi >>

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça Şubesi tarafından ortaklaşa olarak yapılan bir açıklama ile terör örgütü IŞİD ve gerçekleştirdiği insanlık dışı kanlı eylemler kınandı.

Yapılan ortak açıklamada şu görüş ve düşüncelere yer verildi: “Son yıllarda IŞİD terör örgütünün ülkemizde ve yakın coğrafyamızda gerçekleştirmiş olduğu katliamlar, sivil toplum örgütleri olarak bizleri tedirgin etmekte ve üzmektedir. Bu eli kanlı terör örgütünün Yezidi, Türkmen, Asuri, Keldani, Hıristiyan ve Arap halklarına karşı uyguladığı soykırıma dur demek gerekmektedir.

IŞİD 11 mayıs 1013 de Reyhanlı da iki bomba yüklü aracın patlamasıyla Türkiye topraklarında kendi tarihinin de en ölümcül terör eylemini gerçekleştirmiştir. Hatırlayacağınız gibi bu terör saldırısında 51 kişi hayatını kaybederken, 140 kişi de yaralanmıştır.

Bu gün Musul Merkez Bankası’ndan çalınan paralar ve altınlarla 2 milyar dolarlık finansal gücü olduğu söylenen bu terörist gurup bu gelirini kaçırma, alıkoyma, rehin alma ve diğer aktivitelerle de arttırmaktadır

Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda aralarında Başkonsolos Öztürk Yılmaz’ın da bulunduğu 49 kişiyi halen rehin tutuyor.

Gerek bölge ve gerek ülkemiz için tehlike teşkil eden, bu terörist gurubu ve onun ülkemizde ki uzantılarını ve destekçilerini kınıyoruz.

İnsanları inançlarından ötürü katletme hakkını gören her türlü düşünce ve eylemin karşısında olduğumuzu bildiririz. Ülkemiz hükümetinin de bir an evvel bu terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi adına bir adım atmasını beklemekteyiz. “

Muğla Haber Gazetesi     * Muğla Haber Gazetesi >>

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder