19 Eylül 2012 Çarşamba

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubemizden yılın annelerine ödül!

Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi Aneler Günü Kutlaması Yapıldı!Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi Aneler Günü Kutlaması!

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi’nde Anneler Günü dolayısıyla 9 Mayıs 2010 Pazar günü düzenlenen etkinlikte, yılın annelerine ödül verildi.

96 yaşındaki İmmi Gülsüm Kaya, 92 yaşındaki Sabriye Yoleri ve 74 yaşındaki Dönüş Tunç’un vakıf tarafından yılın anneleri seçildiğini belirten Vakıf Şube Başkanı Murat Yıldırım, “Sevgili anneler bu güzel ve anlamlı bir günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Anne candır., anne dosttur anne sırdaştır. Bir annenin evladı için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Tüm yaşamını çocuklarına adamıştır, anne vefakâr, cefakâr ve fedakârdır” dedi.

Annelerin görevinin sadece çocuk doğurmak olmadığına değinen Yıldırım, “Anne aynı zamanda çalışır, üretin; kazanır ve yönetir. İşte bu insanların elleri öpülmez mi? Biz alevi Bektaşiler olarak, yaşam felsefemizin temelinde insan vardır. Amacımız tüm insanlığın barış, dostluk, kardeşlik ve huzur içinde birlikte yaşamasıdır. Yapacağımız her faaliyet her hizmet insana yöneliktir” diye konuştu

Tüm annelere gül verilmesi ardından, etkinliğe katılan konuklara, vakıf üyeleri tarafından evlerinde yapılan börek ve çörek gini lokmalar ikram edilirken, Dede Ali Ekber Taşdelen'in deyiş ve müzik dinletisi yapılarak anneler günü geniş bir katılım ile kutlandı.

Yerel Baında Vakfımız Hakkında Çıkan Haberler:

 •     Datça Dadya Gazetesi >>

 • Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi Aneler Günü Kutlaması Yapıldı!

  Başkan Murat Yıldırım'ın Aneneler Günü Mesajı:

  ANNELER GÜNÜ MESAJI

  Kıymetli davetliler ;

  Sevgili anneler bu güzel ve anlamlı günde bir arada bulunmak, tüm annelerin anneler gününü hep beraber kutlamak ,ne güzel şeydir.

  Anne candır, anne dosttur, anne sırdaştır ,
  Bir annenin evladı için yapamayacağı hiç bir şey yoktur.

  Tüm yaşamını çocuklarına adamış . Vefakardır, cefakardır, fedakardır.

  Yaşamı güzelleştirmek değiştirmek geliştirmek için başarılı çocuklar yetiştirmek tek özlemidir.

  Annenin görevi sadece çocuk doğurmak, çocuk yetiştirmek değildir. Aynı zamanda çalışır, üretir ,kazanır ve yönetir. İşte bu insanların elleri öpülmez mi .

  Biz alevi bektaşiler olarak .Yaşam felsefemizin temelinde insan vardır.

  Amacımız tüm insanlığın barış , dostluk , kardeşlik ve huzur içinde birlikte yaşamasıdır. Yapacağımız her faaliyet her hizmet insana yöneliktir.

  Hacı Bektaş Veli Anadolu kültür vakfı da bu amaçla kurulmuştur. 29.01.1020 tarihinde Datça Şubesini 11 arkadaşımızla kurduk ilk faaliyet anneler günü kutlamasına nasip oldu.

  İleride daha kapsamlı bir mekana kavuşuncaya kadar şu anda kullanmış olduğumuz bu mekan vakıf merkezi ve cem evi olarak kullanılacaktır.

  Gelin birlikte başaralım

  Gelin birlikte geliştirelim

  Gelin yaşamı birlikte paylaşalım

  Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum

  Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şube Başkanı
  Murat YILDIRIM

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder