19 Eylül 2012 Çarşamba

Vakıf Şubemiz, Canlarıyla Yemekte Buluştu.

*** Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi, Canlarıyla Yemekte Buluştu!

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi geçtiğimiz hafta sonu tüm üyeleriyle birlikte bir araya gelerek kaynaşma yemeği tertip etti.

Dernek tarafından üyelerin kaynaşması ve birlikte hareket etmek amacıyla düzenlenen yemeğe, CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Timur Kabaklarlı, ADD Datça Şube Başkanı İsmail Akbal, Köy Enstitüleri Anadolu Yakası Dernek Başkanı Zübeyit Çelik ve 100'ü aşkın dernek üyesinin katılımı ile gerçekleşti.

Yemekte verilen söz üzerine CHP İl Disiplin Kurulu üyesi Timur Kabaklarlı ve ADD Datça Şube Başkanı İsmail Akbal kısa birer konuşma yaptılar.

Yemek sonrasında gazetemize bir açıklamada bulunan dernek başkanı Murat Yıldırım, canlarla, canlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyerek yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

“Bu akşam burada toplanmamızın amacı yıl içerisinde yaptığımız ve gelecek yıl yapacak olduğumuz faaliyetleri ve etkinlikleri canlarımızla paylaşmak ve onları bilgilendirmek. Derneğimiz tarafından yapılacak olan çalışmalarda yer almak isteyen üyelerimize de imkanlar sunmak. En önemli olanı da Aralık ayının 7'sinde başlayacak olan Muharrem ayıdır. Muharrem ayı ile ilgili olarak ilk defa Datça'da bu sene 12 gün süresince her akşam oruç açımı ve yemeği gerçekleşecek. Yemekle birlikte Muharrem ayı ile ilgili söyleşilerimiz ve çeşitli etkinliklerimiz olacak. Yani düzenlediğimiz tüm etkinliklerde bu kültürü Datça halkına tanıtmak olacak. Bu gün düzenlemiş olduğumuz tanışma ve kaynaşma yemeğimiz her ay gerçekleştireceğiz. Sorunları, sıkıntıları olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

* Yerel Basın : Datça Ekspres Gazetesi Haberi için Tıklayınız!>> 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder