19 Eylül 2012 Çarşamba

Şubemizin 1.Olağanüstü Kongresi Yapıldı.


1-) Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>  2-) Yönetim Kurulu Listesi Doc.Belgesi İçin Tıklayınız! >>

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
27 Ağustos 2011 Cumartesi günü yapılan 1. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi yeniden yapılandı. Hacıbektaş Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi'nin 1'inci olağan genel kurulunda, Murat Yıldırım, yeniden başkanlığa seçildi.

Dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Vakıf Başkanı Murat Yıldırım "Vakfımızda Alevi Bektaşi geleneğinin insan sevgisini, karşılıklı güveni ve insan ilişkilerini düzenleyen en önemli gereksinimi olan dostluğu, eşitliği, laikliği bulacaksınız. Vakfımızda mezhepçilik yapılmayacağı gibi dil, din, ırk ve inanç ayrılığı da gözetilmeyecektir. Ancak, Atatürk'e ve laik Cumhuriyet ilkelerine bağlılıktan asla ödün vermeyeceğimizi ve ilkelere sahip çıkan herkesin dostumuz olduğunu özellikle vurgulamak isteriz” diyerek yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. “Şunun da altını çizeriz ki; Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Alevi-Bektaşi kültürünü sonsuza dek yaşatmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye kararlıyız. Hacı Bektaş veli Anadolu kültür vakfı'nın amaçları insan hak ve özgürlüklerine saygılı, laik, demokratik ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Gerçek yol göstericinin bilim olduğuna inanıyoruz. Geçmişle ilgili olarak kimseye küskünlüğümüz, kırgınlığımız ve düşmanlığımız yoktur. Günümüzü dostluk içerisinde yaşamak, yaşam biçimimizle geleceğe örnek olmak istiyoruz. Çatımız altında yobazlığa ve zorbalığa da yer yoktur. Kimsenin alternatifi değiliz. Biz Alevi-Bektaşi'yiz. Bizi tanımadan hüküm vermeyiniz, tanımak için bize sorunuz, açıklama yapmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Vakıf çalışmaları ile ilgili olarak üyelerin bilgilendirildiği Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimlerle yeni yönetim kurulu belirlenirken üyeler arasında da görev dağılımı yapıldı.

KONGRE SEÇİM SONUCU

Yönetim Kurulu Üyeliklerine Murat Yıldırım, Nihat Yoleri, Erzade Eroğlu, Ayşe Güleren Ünal, Vildan Bahçetepe, Hatun Yıldız ve Musa Akdoğan yönetim kurulunun Asıl Üyelerini oluşturken; Sebahat Sümbül, Naim Kaya, Fikret Yıldırım ve Sevgi Sezer ise Yönetim Kurulu Yedek üyeliklerine seçildiler.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine, Cemalettin Köse, Ali Asker Akay ve Hüseyin Köse Asil Üyeliklere ve İbrahim Ünal, Umut Yıldırım ve Köksal Eroğlu ise yedek üyeliklere seçildiler.

Disiplin Kurulu Üyeliğine, Ali Bahçetepe, Hüseyin Ekinci ve Sezer Üneri Asil Üyeliklere ve Vedat Taşkıran, Gülay Köse ve Hatun Yoleri ise Yedek Üyeliklere seçildiler.

Üst Kurul Üyeliğine de Murat Yıldırım, Zübeyit Çelik, Nihat Yoleri ve Erdoğan Sezer görev aldılar.

GÖREV BÖLÜMÜ

Önceki Vakıf Başkanı Murat Yıldırım yeniden başkanlığa seçildi.

Yönetim Kurulu : Murat Yıldırım ( Başkan ), Hatun Yıldız ( Başkan Yardımcısı ), Nihat Yoleri ( Sayman ), Musa Akdoğan ( Sekreter ), Erzade Eroğlu ( Üye ), Ayşe Güleren Ünal (Üye ), Vildan Bahçetepe ( Üye )

Denetleme Kurulu :Ali Asker Akay, Cemalettin Köse, Hüseyin Köse

Disiplin Kurulu :Ali Bahçetepe, Sezer Üneri, Hüseyin Ekinci

Üst Kurul Murat Yıldırım, Zübeyit Çelik, Nihat Yoleri ve Erdoğan Sezer


1-)Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>  2-)Yönetim Kurulu Listesi Doc.Belgesi İçin Tıklayınız! >>

Fotoğraflarla 1'inci olağan genel kurulumuz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder